top of page
Lama profil demiri, lama profil demiri çeşitleri

 

LAMA DEMİRİ KULLANIM ALANLARI

Lama demiri projelerinizde önemli bir yapı malzemesidir ve ağırlığını doğru bir şekilde hesaplamak önemlidir. Projelerinizde kullanacağınız lama demirlerinin ağırlığını yandaki tabloyu kullanarak hesaplayabilirsiniz. Çeşitli sanayi alanlarında tercih edilen lama demirleri işlevsel özellikleri ve kullanım alanlarıyla dikkat çeker.

LAMA DEMİRİ AĞIRLIK FORMÜLÜ 

Lama demirleri, inşaat, otomotiv ve diğer birçok sektörde yaygın olarak kullanılan çok yönlü ürünlerdir. Kaliteli lama demirleri, projelerinizde güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar. İhtiyacınız olan ürünleri seçerken boyutlarına, kalınlığına ve kullanım alanına dikkat edin.  Lama demiri ağırlığını hesaplamak için “Agırlık (kg)=Genis¸lik×Yükseklik×Uzunluk×0.00785/1000” gibi genel bir formül kullanılır. Hesaplama yaparken genişlik, yükseklik ve uzunluk değerlerini milimetre cinsinden girilmelidir.

LAMA DEMİRİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Dayanıklılığı ile geniş kullanım alanlarına sahip olan Lama demiri soğuk ve sıcak çekme lama olarak iki farklı şekilde satılır. İnşaat, mühendislik ve madencilik gibi farklı sektörlerde Yassı lama demirleri tercih edilir. Yassı lama demirleri farklı genişliklere sahip olabilir. Sıcak haddeleme işlemiyle üretilen sıcak çekme lama ve soğuk çekme ile üretilen soğuk çekme lama modelleri bulunmaktadır.Yassı lama demirleri kare kenarlı düz ve dikdörtgen hadde ürünleri olarak üretilebilir. Bu ürünler makine mühendisliğinin çeşitli uygulamalarında yer alır.​

bottom of page