top of page

 

KUTU PROFİL DEMİRİ KULLANIM ALANI

 

Köşebent, çelik veya başka bir malzemenin Kutu profiller, çeşitli endüstriyel ve yapısal uygulamalarda yaygın olarak kullanılan çok yönlü yapı malzemeleridir. İnşaat sektöründe, kutu profiller çeşitli yapısal bileşenlerin oluşturulmasında kullanılır.

Kutu profiller, makinelerin çerçeveleri, taşıyıcı yapılar, kasanın gövdeleri ve destek sistemleri gibi parçaların imalatında sıklıkla kullanılır. Metal işleri ve imalat süreçlerinde, çeşitli parçaların montajı ve yapısal güçlendirme için kutu profiller kullanılır.

Kutu profillerin diğer kullanım alanları; Otomotiv sektörü, mobilya imalatı, elektrik direkleri, güneş paneli montaj sistemleri, rüzgar türbinleri, telekomünikasyon kuleleri,Bina dış cephe kaplama konstrüksiyonlarında, görsel sütunların yapılmasında, çatı kaplamalarında, korkuluklarda, konutlarda, asma tavan uygulamalarında, taşımacılık sektörü, otobüs, römork yapılmasında,gıda işleme ile ilgili fabrikalar, konveyör bantları ve diğer cihazlarda ,imalat sektöründe,İskele, cephe giydirmelerde,oyun ve park alanlarında,Nakliye sektöründe,gemi imalatında,tarım ve genel makine üretiminde sıklıkla kullanılmaktadır.

KUTU PROFİL DEMİRİ

ÖZELLİKLERİ

Kutu profil demiri yüksek mukavemet, dayanıklılık ve işlenebilirlik özelliklerine sahip çelik malzemelerden üretilir. Kimyasal ve fiziksel özellikleri kutu profillerin korozyon ve darbelere karşı dirençli olduğunu gösterir. Üretiminde metal, alüminyum kullanılan kutu profiller dikdörtgen veya kare kesite sahip olan yapısal elemanlardır. Genişlik, yükseklik ve duvar kalınlığı gibi boyutlar, profilin kullanılacağı alana göre farklılık gösterir .Kutu profil demiri diğer profil çeşitlerine göre hafiftir onun bu özelliği taşıma ve montaj süreçlerini kolaylaştırır.

KUTU PROFİL DEMİRİ FİYATI

 

Kutu profil demir fiyatı piyasada en çok merak edilen ürünler arasındadır. Lazer kesim büküm hizmeti veren DURUDEM müşterileri için stoğunda çeşitli sac metaller ve profil çeşitleri bulundurur. Bu ürünlerden birisi olan Kutu profil demir fiyatı oldukça cazip fiyat seçenekleri ile DURUDEM tarafından müşterlerine sunulur. Kutu profil demir fiyatı ve diğer ürünlerimiz piyasada çokça talep gören ürünlerden olupcazip fiyat seçenekleri ile müşterilerimize ekonomik avantajlar sağlar.

bottom of page